UKS Ronin Team – judo i gimnastyka
tradycyjna droga do sprawności i sukcesów sportowych

Uczniowski Klub Sportowy Ronin Team został powołany przez rodziców i trenerów niespełna trzy lata temu. Działa na warszawskim Żoliborzu, ale trenują w nim dzieci z całej Stolicy. Klub specjalizuje się w dwóch dyscyplinach – judo i gimnastyce. Pierwsza z nich pochodzi z Japonii i w polskim tłumaczeniu oznacza – „miękką drogę”. Główne zasady judo mówią – „ustąp, aby zwyciężyć” oraz „wykorzystaj siłę przeciwnika”. Judo posiadające wielowiekową tradycję, daje wszechstronny rozwój, uczy zdrowych zasad, wypracowuje silną psychikę, jakże potrzebną w dorosłym życiu. Podobnie jest z gimnastyką uważaną już przez starożytnych za dyscyplinę, od której każdy powinien zaczynać przygodę ze sportem. Już dawno udowodniono, że dzieci trenujące nie mają problemów z nauką, narkotykami i alkoholem. W dzisiejszym świecie przeładowanym agresją, szybkim tempem życia, stresem bardzo ważna jest dobra sprawność fizyczna, silna psychika, kreatywność i szybkie adaptowanie się. Osoby ćwiczące judo i gimnastykę nie mają z tym problemów. Badania wykonywane na sportowcach obu dyscyplin udowadniają, wyskoki poziom sprawności osiągany przez trenujących. W obu przypadkach przygodę ze sportem rozpoczynają dzieci w wieku pięciu i sześciu lat. Właśnie one mają szansę odnosić sukcesy na arenie sportowej. Zarówno judo jak i gimnastyka są dyscyplinami olimpijskimi. Nie ma nic piękniejszego w życiu sportowca, niż usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego, hymn Polski stojąc na najwyższym stopniu podium Igrzysk Olimpijskich. Właśnie te marzenia stworzyły UKS Ronin Team, klub w którym znajdziecie wspaniałych trenerów, przyjazną atmosferę, sposób na życie i spędzanie wolnego czasu. Wasze dzieci zamiast siedzieć pod blokiem lub przed komputerem będą się wszechstronnie rozwijać, przeżywając swoją przygodę ze sportem. Zapraszamy do naszych sekcji.

[ZDJĘCIA]
Funny judo – zajęcia dla pięcio i szeciolatków – pierwszy kontakt ze sportem dla dzieci to najważniejszy moment w ich sportowym życiu. Jeśli teraz się sparzą, bardzo ciężko później będzie namówić ich na powrót. Badania naukowe jasno mówią, że dzieci w tym wieku powinny rozwijać się poprzez zabawę i zdrową rywalizację. To właśnie nasza propozycja. Zabawa, korektywa, wszechstronny rozwój, poznawanie podstawowych elementów judo, jak pady i trzymania. To także miejsce, gdzie dzieci po raz pierwszy konkurują i zdobywają swoje pierwsze laury. Zajęcia prowadzą licencjonowani przez PZJ, instruktorzy specjalnie przeszkoleni do pracy z dziećmi.

Judo – zajęcia dla dzieci od siódmego roku życia. W dwóch grupach ćwiczą początkujący i zaawansowani. Tu zaczyna się prawdziwa przygoda ze sportem. Mimo krótkiej historii klubu, wśród naszych wychowanków są mistrzowie Warszawy i reprezentanci kadr wojewódzkich. Dzieci oprócz judo poznają podstawowe elementy gimnastyki. Startują w zawodach i wspólnie spędzają czas. Najlepsi zawodnicy otrzymują dofinansowanie do obozów sportowych oraz sprzęt klubowy. Dla najbiedniejszych i wielodzietnych rodzin pomoc finansowa. Zajęcia prowadzi licencjonowany przez PZJ trener klasy II – wicemistrz Polski w formach kata Judo.

Gimnastyka artystyczna z elementami baletu – zajęcia dla pięcio i sześciolatek. Mała propozycja zajęć skierowanych do dziewcząt powoduje, że mało z nich decyduje się na przygodę ze sportem. Właśnie tu możecie, nasze najmłodsze piękności, zdobyć wspaniałą gibkość, podstawy tańca klasycznego oraz modelingu, nauczyć się elementów gimnastyki artystycznej i sportowej. Zabawa i sport. Grupę prowadzi licencjonowana przez PZG, trenerka klasy II, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, reprezentantka kraju, studentka AWF Warszawa.

Gimnastyka sportowa chłopców – zajęcia dla piecio i sześciolatków. Salta, przerzuty, ćwiczenia na przyrządach, wspaniała budowa ciała i podbudowa do każdej dyscypliny sportowej. Wielu starożytnych mistrzów zaczynało od uprawiania gimnastyki. Już wtedy dostrzeżono wyjątkowe walory tej dyscypliny. Chcesz trenować piłkę nożną, pływanie, bieganie, judo zacznij od gimnastyki. Może zostaniesz z nią na dłużej. Zajęcia prowadzą licencjonowani przez PZG trenerzy gimnastyki sportowej, wychowawcy wielu reprezentantów kraju.

Klasy sportowe – dzieci chcące kontynuować swoją przygodę z judo i gimnastyka na wyższym poziomie mogą uczęszczać do klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 267 przy ulicy Braci Załuskich 1. Niedawno wybudowana hala sportowa oraz mniejsza salka gimnastyczna, tartanowe boisko oraz świetne wyposażenie do judo i gimnastyki pozwalają na osiąganie wspaniałych sukcesów. Klasy prowadzą wybitni trenerzy mający w swym dorobku osiągnięcia na arenach krajowych i międzynarodowych. Dla kończących podstawówkę propozycja kontynuacji nauki w gimnazjach z klasami sportowymi, a następnie w Szkołach Mistrzostwa Sportowego. Dla najlepszych zawodników dofinansowanie do obozów sportowych oraz sprzęt klubowy.

Pływanie – dzieci uczęszczające do naszych grup mogą w każdą sobote brać udział w zajęciach pływania na basenie w Ośrodku Sportu i Rekreacji Żoliborz ul. Potocka 1. Dla najmłodszych nauka pływania na małym basenie. Dla starszych zajęcia w części rekreacyjnej i na torach. W połączeniu z judo i gimnastyką, pływanie tworzy zestaw dyscyplin wszechstronnie rozwijających. Zamiast siedzieć i zastanawiać się co ćwiczyć, przyjdź do nas i spróbuj swoich sił. Może właśnie ty zostaniesz MISTRZEM OLIMPIJSKIM. Klub jest jak druga rodzina. Tu znajdziesz przyjaciół, profesjonalnych trenerów, uśmiech i dobrą zabawę.

[ZDJĘCIA]

Funny Judo (5-6 lat)

OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
Poniedziałek, Środa: 16.30-17.30
Piątek: 15.30 – 16.30

JUDO dla początkujących (7-9)

OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
Poniedziałek, Środa: 15.00-16.30
SP nr 267, ul. Braci Załuskich 1
Wtorek, Piątek: 16.00-17.30
Środa: 17.30-19.00

Judo z elementami ju-jitsu (10-15 lat)

SP nr 267, ul. Braci Załuskich 1
Poniedziałek, Wtorek, Piątek: 17.30-19.00

Gimnastyka artystyczna z elementami baletu (5-6 lat)

SP nr 267, ul. Braci Załuskich 1
Poniedziałek: 16.00 – 17.30
OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
Czwartek: 15.30 –17.00

Gimnastyka sportowa z elementami judo (5-6 lat)

OSiR Żoliborz, ul. Potocka 1
Wtorek: 15.30 –17.00
SP nr 267, ul. Braci Załuskich 1
Środa: 16.00 – 17.30

Pływanie

OSiR Żoliborz ul. Potocka 1
Sobota: 10.30-12.00

Szczegółowe informacje – uksroninteam@wp.pl lub 503 – 042 – 380
Cześć zajęć jest dotowana z programu „Sportowy talent” Biura Sportu M.St. Warszawy oraz z dotacji Dzielnicy Żoliborz.
Zapisy na treningi na zajęciach, telefonicznie lub e-mailowo.
Dane kontaktowe:
UKS Ronin Team
tel: 503 – 042 – 380, 602 – 102 – 402
[ZDJĘCIA]