rehab

 

Cennik usług

Gabinet odnowy biologicznej

Prowadzimy zajęcia:
1. Gimnastyka w wodzie dla osób ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, z bólami krzyża i dyskopatią.
2. Gimnastyka na sali gimnastycznej dla osób z problemami j.w.
3. Masaże: lecznicze, terapia manualna kręgosłupa, krioterapia.

Posiadamy dobrze wyposażony gabinet fizykoterapii:
1. Laser- złamania, skręcenia, choroby zwyrodnieniowe, zespoły bólowe np. łokieć tenisisty ,bolesnego barku, okolicy lędźwiowej.
2. Magnetronik – leczenie złamań kości, zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, uszkodzenia wiązadeł, ścięgien i mięśni.
3. Interdynamik – mięśniobóle i przeciążenia mięśni.
4. Diatronik – nerwobóle (rwa kulszowa, splot barkowy), zapalenia okołostawowe.
5. Ultradźwięki – ostroga piętowa, zmniejszenie skurczu mięśni, uśmierzanie bólu.

 

Nowe zabiegi w ofercie OSiR

Krioterapia
Krioterapię cechuje działanie przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, a efekty są już widoczne po wykonaniu pierwszego zabiegu. Pod wpływem miejscowego schładzania tkanek dochodzi do zmniejszenia tempa narastania odczynów zapalnych i dlatego też w ostrych urazach, takich jak skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia, naderwania oraz złamania, stosowanie zimna stało się podstawą wczesnej terapii.

Schładzania najczęściej stosuje się w:

1) terapii obrażeń mechanicznych i termicznych,

2) łagodzeniu bólu zarówno poprzez bezpośrednie oddziaływanie na układ nociceptywny, jak i pośrednio poprzez zmniejszenie obrzęku, wynaczynienia krwi czy napięcia mięśniowego,

3) zmniejszaniu objawów zapalenia i łagodzeniu jego skutków,

4) zmniejszeniu spastyczności i kurczów mięśniowych.

Mulligan Concept
Terapia Manualna wg Briana Mulligana jest specjalistyczną metodą diagnostyczno-terapeutyczną, która polega na zastosowaniu techniki działającej bezpośrednio na staw, a pośrednio na układ nerwowo – mięśniowy, w której terapeuta wykonuje bierną mobilizację stawową połączoną z czynnym ruchem pacjenta. Atutem koncepcji Mulligana jest bezbolesność wykonywania terapii, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo zarówno pacjenta jak i terapeuty. Pacjent nie jest biernie poddawany terapii, lecz aktywnie w niej uczestniczy. Ruch połączony z mobilizacją stawu wykonuje się w osiągalnym zakresie bez bólowym, a w celu zwiększenia efektów na końcu fizjologicznej granicy dodaje się pasywny docisk. Aby utrwalić efekty leczenia po zabiegu można stosować u pacjenta plastrowanie w skorygowanym ustawieniu stawu. Metoda Mulligan’a likwiduje: bóle kręgosłupa, bóle miednicze, bóle stawów, bóle głowy.

Metoda PNF
Metoda PNF jest metodą fizjoterapeutyczną polegającą na ponownej nauce lub odtworzeniu utraconej funkcji powstałej w wyniku choroby lub urazu. Opierając się na budowie anatomicznej człowieka PNF proponuje ruchy naturalne, przebiegające trójpłaszczyznowo, zbliżone do aktywności dnia codziennego. Umożliwia to zaktywizowanie największej ilości mięśni należących do tego samego łańcucha mięśniowego. Dzięki takiemu podejściu leczymy nie tylko mechaniczny problem, ale również pobudzamy układ nerwowy i uczymy go poprawnego wzorca ruchu, który jest zaburzony. Celem terapii jest przywrócenie wzorców ruchowych takich jak prawidłowe chodzenie, siadanie czy czynności życia codziennego. Wykorzystując techniki stabilizujące, rozluźniające, przeciwbólowe oraz uczące ruchu i koordynacji. Zastosowanie: porażenie nerwu twarzowego, bóle kręgosłupa lędźwiowego, szyjnego, bóle barków, nauka i korekta chodu, udary, SM, MPD, skoliozy, pourazowe porażenia, choroby nerwowo- mięśniowe, urazy rdzenia, przepukliny oponowo-rdzeniowe.

Kinesiology Taping
Kinesiology Taping to metoda, polegająca na aplikacji specjalnego plastra w miejsce bólu. Jego struktura jest bardzo podobna do skóry przez co nie blokuje on ruchów i jest nieodczuwalny dla pacjenta. Metoda ta pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie plastra kinesiology tape/k-active tape. Można go stosować na wiele sposobów i na wiele dolegliwości między innymi: bóle kręgosłupa, bóle mięśni, stany po urazach mięśni i stawów, stany po operacji, obrzęki limfatyczne, osłabione lub bolące mięśnie. Jest on dobrze akceptowany przez większość pacjentów, działa zgodnie z funkcjonowaniem organizmu przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej i nie wyklucza stosowania innych form terapii.