Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Żoliborz posiada wydzielone 2 stanowiska parkingowe dla osób poruszających się na wózkach na parkingu zewnętrznym oraz 1 wydzielone miejsce parkingowe w garażu podziemnym. Z garażu podziemnego do holu głównego pływalni można dostać się za pomocą windy. Do wejścia głównego prowadzi podjazd dla wózków. Na parterze pływalni (hol główny) znajduje się szatnia odzieży wierzchniej, wejście do zaplecza szatniowo-natryskowego prowadzące bezpośrednio na halę pływalni, siłownia, sala fitness, gabinety odnowy biologicznej, barek oraz sklepik z akcesoriami sportowymi. 

   Na hali pływalni znajdują się trzy niecki basenowe, basen do nauki pływania (brodzik) o głębokości 0,9m, basen rekreacyjny o głębokości do 1,4m oraz basen sportowy o głębokości 2,0-2,25m. Zarówno do brodzika jak i do basenu rekreacyjnego prowadzą łagodne zejścia (schodki), Ośrodek nie posiada wind-podnośników, które umożliwiają samodzielne wejście i wyjście z niecki basenowej, w razie potrzeby na prośbę klienta pomocą służy obsługa basenu znajdująca się na hali pływalni.  Utrudnione jest korzystanie z jacuzzi oraz zjeżdżalni, ponieważ znajdują one się na podwyższeniu i prowadzą do nich schodki. 

   Wszystkie usługi oferowane przez OSiR znajdują się na poziomie parteru, co umożliwia skorzystanie z nich osobom poruszającym się na wózkach bez pokonywania stopni, progów itp. Każda z szatni wyposażona jest w przebieralnie, toalety, natryski przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się również na poziomie I, na który można się dostać za pomocą windy znajdującej się w holu pływalni. Na poziomie I znajdują się również pomieszczenia administracji oraz trybuny widokowe.

Do Państwa dyspozycji obok kasy basenowej przy wejściu do szatni znajduje się wózek inwalidzki.